Piepschuim dreigt op te raken

Fabrikanten die piepschuim verwerken tot isolatiemateriaal voor de bouw, klagen over stijgende prijzen voor deze grondstof.

Volgens directeur Hans Tepper van hun brancheorganisatie Stybenex steeg de prijs van geëxpandeerd polystyreen (EPS) in de eerste helft van dit jaar met 40 procent. . Fabrikanten van deze stof, ook wel tempex genoemd, zeggen moeilijk aan de vraag van de industrie te kunnen voldoen. EPS wordt van een restproduct van olie gemaakt.

Tepper schrijft dit toe aan een stijgende vraag naar EPS in de landen om ons heen. "In die landen is meer aandacht voor energiebesparing door betere isolatie van woningen dan in Nederland", zegt hij. Met name in de nieuwbouw moet onder meer in Duitsland en de Scandinavische landen beter worden geïsoleerd dan hier, volgens Tepper.

Bron: Duurzaamgebouwd

Datum: 18-06-2010
Nieuws
Meest gelezen
Agenda
Internationaal
Discussies
Inschrijven bedrijven
Meest bekeken
  • PAVADENTRO
  • Luchtdichte dakbeschotplaat
  • DUWACO Combiwarmtepompen
  • Damprem
  • FOAMGLAS® Ready Block T4+
  • COOL-LITE XTREME 60/28
  • Fluke warmtebeeldcamera
RSS Twitter Linked In Facebook Mail Youtube